Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.0906
$10.906
50
$0.94544
$47.272
100
$0.818235
$81.8235
500
$0.618222
$309.111
1000
$0.54549
$545.49
2500
$0.509124
$1272.81
5000
$0.490941
$2454.705
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 600 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UFW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 900 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |