UGP1E101MNN1012PU
Chinsan (Elite)
型号:
UGP1E101MNN1012PU
描述:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Series UGP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.32 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF