Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.703
$0.703
10
$0.5206
$5.206
50
$0.41667
$20.8335
100
$0.3572
$35.72
500
$0.282758
$141.379
1000
$0.238108
$238.108
2500
$0.223222
$558.055
5000
$0.208344
$1041.72
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.72 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UHD |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.15 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2200 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 22 mOhms |