UHD1A221MED1TA
Nichicon
型号:
UHD1A221MED1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 283.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 405 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 130 mOhms