UHE1H122MHD6TN
Nichicon
型号:
UHE1H122MHD6TN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.192 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.74 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 26 mOhms