UHE1J330MED
Nichicon
型号:
UHE1J330MED
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
库存 : 7728
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 69.3 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 126 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Bulk
Impedance 1.2 Ohms