UHN1C102MPD
Nichicon
型号:
UHN1C102MPD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHN
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 11 mOhms