UHV0J182MPD1TD
Nichicon
型号:
UHV0J182MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.089 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 30 mOhms