Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.368
$1.368
10
$1.0773
$10.773
50
$0.93404
$46.702
100
$0.80826
$80.826
500
$0.610698
$305.349
1000
$0.53885
$538.85
2500
$0.50292
$1257.3
5000
$0.484966
$2424.83
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.175 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UHW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.9 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 3300 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 17 mOhms |