UHW1C392MHD6TN
Nichicon
型号:
UHW1C392MHD6TN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.681 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.575 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF