UHW1J821MHD
Nichicon
型号:
UHW1J821MHD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
库存 : 492
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.824 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UHW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.04 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms