Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.9165
$2.9165
10
$2.3579
$23.579
50
$2.05751
$102.8755
100
$1.800345
$180.0345
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.476 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UHW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.46 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 820 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 47 mOhms |