UHW2A471MHD6
Nichicon
型号:
UHW2A471MHD6
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
库存 : 250
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.25 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms