UKA0J332MHD1TO
Nichicon
型号:
UKA0J332MHD1TO
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
库存 : 383
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 910 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UKA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.0465 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF