UKL1A151KPDANA
Nichicon
型号:
UKL1A151KPDANA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 150UF 10% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UKL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 375 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF