UKL1C152KHD
Nichicon
型号:
UKL1C152KHD
描述:
CAP ALUM 1500UF 10% 16V RADIAL
库存 : 222
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.15 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3225 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF