UKL1J681KHD
Nichicon
型号:
UKL1J681KHD
描述:
CAP ALUM 680UF 10% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 850 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.275 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF