UKT1C100MDD1TA
Nichicon
型号:
UKT1C100MDD1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UKT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF