Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.078
$3.078
10
$2.4871
$24.871
50
$2.17075
$108.5375
100
$1.89943
$189.943
500
$1.447173
$723.5865
1000
$1.266274
$1266.274
2500
$1.221054
$3052.635
5000
$1.175824
$5879.12
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 1.398" (35.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.5 A @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UKW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.875 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 6800 µF |
| Package | Bulk |