ULD2D120MPD
Nichicon
型号:
ULD2D120MPD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 12UF 20% 200V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ULD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 167.2 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 12 µF