ULD2E100MPD1TD
Nichicon
型号:
ULD2E100MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
库存 : 983
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ULD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 171 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF