ULD2G8R2MPD
Nichicon
型号:
ULD2G8R2MPD
描述:
CAP ALUM 8.2UF 20% 400V RADIAL
库存 : 198
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 167.2 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8.2 µF