ULD2W330MHD6
Nichicon
型号:
ULD2W330MHD6
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
库存 : 31
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 312 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 561.6 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF