Texas Instruments
型号:
ULN2004AID
封装:
16-SOIC
批次:
-
描述:
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.0317
$10.317
25
$0.97926
$24.4815
100
$0.80446
$80.446
250
$0.751982
$187.9955
500
$0.664525
$332.2625
1000
$0.524628
$524.628
2500
$0.489649
$1224.1225
5000
$0.465168
$2325.84
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Input Type | Inverting |
| Output Type | NPN |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Output Configuration | Low Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 50V (Max) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | - |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Outputs | 7 |
| Series | ULx200xA |
| Fault Protection | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | Parallel |
| Base Product Number | ULN2004 |