首页 / 直流转换器 / ULS-5/20-D48NM-C
minImg
ULS-5/20-D48NM-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
ULS-5/20-D48NM-C
描述:
DC DC CONVERTER 5V 100W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.40" H (33.0mm x 22.9mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ULS (100W)
Power (Watts) 100 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 1/16 Brick
Efficiency 91%