UMK105CH560JV-F
Taiyo Yuden
型号:
UMK105CH560JV-F
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 56PF 50V C0H 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0H
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 56 pF