UMP1H4R7MDD
Nichicon
型号:
UMP1H4R7MDD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 20 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UMP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF