UMV1HR47MFD1TP
Nichicon
型号:
UMV1HR47MFD1TP
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.8 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UMV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.7 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF