UP0421500L
Panasonic Electronic Components
型号:
UP0421500L
封装:
SSMINI6-F1
描述:
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6
用户指南
Frequency - Transition 150MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Supplier Device Package SSMINI6-F1
Series -
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Package / Case SOT-563, SOT-666
Power - Max 125mW
Resistor - Emitter Base (R2) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V