UP0.4SC-1R5-R
Eaton - Electronics Division
型号:
UP0.4SC-1R5-R
描述:
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 200kHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Series UNI-PAC™ 0.4SC
Inductance 1.5 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 125MHz