首页 / 陶瓷电容器 / UP050CH620J-B-BZ
minImg
UP050CH620J-B-BZ
Taiyo Yuden
型号:
UP050CH620J-B-BZ
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 62PF 50V C0H AXIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0H
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 62 pF