UP2C-681-R
Eaton - Electronics Division
型号:
UP2C-681-R
描述:
FIXED IND 680UH 460MA 1.774 OHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.774Ohm
Series UNI-PAC™ 2C
Inductance 680 µH