UP4B-4R7-R
Eaton - Electronics Division
型号:
UP4B-4R7-R
描述:
FIXED IND 4.7UH 8.6A 833MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 15.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 833mOhm Max
Series UNI-PAC™
Inductance 4.7 µH