UPA1A182MPD1TD
Nichicon
型号:
UPA1A182MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
库存 : 498
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.267 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.49 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 35 mOhms