UPB1A222MHD1TO
Nichicon
型号:
UPB1A222MHD1TO
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 550 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 632.5 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF