UPE1C271MCG6308R
Chinsan (Elite)
型号:
UPE1C271MCG6308R
描述:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
库存 : 1500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Series UPE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.08 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 270 µF