UPE1E181MNN0811U
Chinsan (Elite)
型号:
UPE1E181MNN0811U
描述:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 25V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Series UPE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.65 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 180 µF