UPJ0J391MPD1TD
Nichicon
型号:
UPJ0J391MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 6.3V RADIAL
库存 : 922
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 345 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 390 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 270 mOhms