Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.33535
$3.3535
50
$0.23484
$11.742
100
$0.201305
$20.1305
500
$0.150955
$75.4775
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 345 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 390 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 270 mOhms |