UPJ1A332MHD6TN
Nichicon
型号:
UPJ1A332MHD6TN
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
库存 : 1077
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.66 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.85 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 45 mOhms