UPJ1E392MHD6
Nichicon
型号:
UPJ1E392MHD6
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
库存 : 14
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.42 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.69 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms