UPJ1H331MHD6
Nichicon
型号:
UPJ1H331MHD6
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
库存 : 1002
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 925 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.21 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 78 mOhms