UPJ1V121MPD1TA
Nichicon
型号:
UPJ1V121MPD1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 550 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 220 mOhms