UPJ2F3R3MPD
Nichicon
型号:
UPJ2F3R3MPD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 83.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF