UPM1H681MHD6
Nichicon
型号:
UPM1H681MHD6
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
库存 : 600
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.35 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.63 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 40 mOhms