UPM1K820MHD6
Nichicon
型号:
UPM1K820MHD6
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 355 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Bulk
Impedance 270 mOhms