Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.8436
$8.436
50
$0.7315
$36.575
100
$0.632985
$63.2985
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 700 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPM |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.04 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 130 mOhms |