UPS0J470MDD
Nichicon
型号:
UPS0J470MDD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
库存 : 3742
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 27.2 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 160 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 1.5 Ohms