UPS0J471MC40808
Chinsan (Elite)
型号:
UPS0J471MC40808
描述:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm
Series UPS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.7 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF