UPS0J682MHD
Nichicon
型号:
UPS0J682MHD
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.653 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms