UPS1H100MDD1TD
Nichicon
型号:
UPS1H100MDD1TD
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
库存 : 10856
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 20.4 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 120 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 2.1 Ohms